Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Wiosenna rozłąka

Kochani Uczniowie!

Nasza wiosenna rozłąka spowodowana koronawirusem trwa już niemal 30 dni. Wiele wskazuje na to, że po Świętach Wielkanocnych jeszcze się nie zobaczymy. Stęskniliśmy się już za Wami, a większość z Was – co ciekawe – także za nami :)

Aby troszkę poprawić Wam nastrój, Wasi wychowawcy przygotowali mały świąteczny upominek – kilka miłych słów od siebie, okraszonych "szczyptą" zdjęć.

Pozdrawiamy Was wszystkich serdecznie, dziękujemy za Waszą "zdalną naukę" i przytulamy – oczywiście on-line!
Do zobaczenia wkrótce!Kochane Rybki!
dostaję od Waszych rodziców różne zdjęcia i filmiki z Waszymi postępami. Bardzo z tego powodu się cieszę. Mam nadzieję, że niedługo się zobaczymy i opowiecie mi jak spędziliście ten czas w domu. Ściskam Was mocno!

Ewelina PołuczaninCześć kochane Żabolinki!
Choć jesteście najmłodszymi członkami Waszych Rodzin to jednak wierzymy, że posiadacie mądrość i kreatywność nie z tej ziemi! Dlatego wiemy, że odpowiedzialnie zostajecie w domu i dbacie o siebie, myjąc choćby dokładnie rączki. Patrząc, na przesyłane zdjęcia, wiemy, że ciężko pracujecie i świetnie się bawicie przy wykonywaniu propozycji wysyłanych co dnia! Jesteście wspaniali, Wasze prace są staranne i przepięknie wykonane!
Tęsknimy za Wami! Nie możemy się doczekać wspólnych działań!
Pamiętajcie! Zostańcie w domu, cudownym bezpiecznym miejscu pełnym wielu możliwości! My zadbamy byście się nie nudzili!

Pani Kamila i Pani AgnieszkaDrogie Biedronki.
Bardzo się za Wami stęskniłam. Za Waszym śmiechem, psotami, a nawet hałasem. Mam nadzieję, że Wy również tęsknicie za szkołą, za sobą i wspólnymi zabawami. Niestety, dla wspólnego bezpieczeństwa musimy jeszcze jakiś czas pozostać w naszych domach. Nie dokuczajcie za bardzo swoim rodzicom. A może już wkrótce zobaczymy się w szkole? Mocno Was ściskam i całuję.

Wasza wychowawczyni.Kochane Przedszkolaki z Krasnali
Tęsknię za Wami ogromie, mam nadzieję, że już niedługo znowu się spotkamy. Dziękuję za udział w akcji #wszystkobedziedobrze.
Dzięki Waszym wspaniałym pracom innym też będzie wesoło.
Trzymajcie się cieplutko. Do zobaczenia wkrótce.

Wasza PaniMoje Kochane Pierwszaki z 1A pięknie pracują w domu na nauce zdalnej - jestem z Was bardzo dumna. To trudny czas dla nas wszystkich, a szczególnie dla takich Kochanych Skarbów jakimi Wy jesteście. Już niedługo się spotkamy.

#zostańwdomu #wszystkobedziedobrzePrace uczniów klasy 1B
Nasza przygoda ze zdalnym nauczaniem rozpoczęła się od wykonania prac plastycznych, których motywem przewodnim był bocian.
Mieliście okazję zabawić się również w poszukiwaczy skarbów, czego dowodem są mapy. Z łatwością przychodzą Wam zadania z edukacji polonistycznej i matematycznej. Nadesłaliście również propozycje własnych zabaw w domu, z czego się bardzo cieszę.

Pozdrawiam Pani ReniaMoja Droga Klaso 1C
Cieszę się, że Nasza wspólna praca w tych wyjątkowych okolicznościach przebiega w tak ciekawy i pozytywny sposób. Bardzo cieszę się, że jesteście tak aktywni. Każdego dnia, wszyscy wkładamy wiele wysiłku, aby sprostać nowym wyzwaniom. Każdego dnia bawimy się, uczymy, tworzymy i powtarzamy. Trzymam kciuki, aby nadal szło Nam tak dobrze!

Pozdrawiam
Marta KowalskaDrodzy Uczniowie klasy 2A
Od 3 tygodni nie możemy spotkać się w szkole, za którą już tak bardzo tęsknicie, jednak udaje nam się praca zdalna. Dzięki pomocy Waszych rodziców i Waszej pracy wykonaliście wiele ciekawych zadań, które zamieszczam poniżej. Pamiętajcie, zostańcie w domu, wkrótce znów spotkamy się w szkole. Pozdrawiam Was i życzę zdrowia.

Pani DorotaEdukacja w klasie 2B
Edukacja zdalna nie musi być nudna, w klasie 2B wesoło jest. Dzięki systematycznej pracy uczniów, ich zaangażowaniu oraz pomocy rodziców. Widać to doskonale na załączonych filmikach i zdjęciach.
Drogie dzieci, rodzice z okazji Wielkanocy składam serdeczne życzenia: zdrowia, nadziei, uśmiechu w tych trudnych czasach. Mam nadzieję, ze spotkamy się wkrótce. Pozdrawiam serdecznie.

Agnieszka MatusikKochane moje Skarby z 3A
Bardzo dziękuję Wam za wspaniałą pracę w domu. Cieszą mnie ogromnie Wasze zdjęcia z uśmiechniętymi buziami, pięknie wykonanymi pracami, rysunkami. Jestem z Was bardzo, bardzo dumna. Uściskajcie mocno rodziców i podziękujcie Im za ich pomoc. Całuję i ściskam Was mocno.

Wasza Pani IzaUczniowie klasy 3B intensywnie pracuje w swoich domach. Prowadzą kronikę rodzinną pt. Moje dni bez szkoły. Wykonują zadania z języka polskiego, matematyki, tworzą prezentacje komputerowe, poznają ciekawostki np. o naszym mózgu. Wykonują przepiękne prace plastyczne, tylko w mailach piszą, że bardzo tęsknią za szkołą, koleżankami i kolegami.Od 25 marca zaczynaliście, i ja z Wami, zdalne nauczanie. Nie było i nie ma się czego bać, to dla Waszego dobra: jakoś sobie poradzimy. Codziennie rano ok. 8.00 będę się z Wami witała; dzień dobry: Zosiu, Jakubie, Julciu, Alinko, Darku, Danielu, Kingo Alanie, Alexie, Paulo, Zuziu, Marto, Oliwierze, Nikito, Karino, Adamie, Igorze, Konradzie, Rusłano - jak się czujecie; pozdrawiam i tęsknię.

Wasza paniPoznajecie? To nasze spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Świetnie się na nim bawiliśmy. Mam nadzieję, że dobry humor Was nie opuszcza. Życzę, by nie opuszczał Was i teraz, a nadchodzące Święta były radosne i mokre:)

Wasza paniMierząc się z przeszkodą, człowiek poznaje siebie.

Uczniowie klasy 5B, wspierani przez Rodziców, zmierzyli się z przeszkodą i poznali samych siebie. Większość szybko nauczyła się działać samodzielnie, pozostali, ośmieliwszy się i uwierzywszy w swoje możliwości, powoli do niej dołącza. Uczniowie są zdyscyplinowani, samodzielnie pracują i systematycznie przesyłają swoje prace. Jestem z nich dumna i z serca dziękuję za wszystkie "dzień dobry", "miłego dnia", "dziękuję za szybką odpowiedź" i "pozdrawiam".
Drogie Dzieciaki!
Trzymajcie się tak dzielnie jak do tej pory.
Do miłego zobaczenia w dobrej dla nas wszystkich rzeczywistości - do zobaczenia w szkole przy Brzozowej 6.

Magdalena Szetelnicka - SzwabaUczniowie z klasy 5C bardzo tęsknią za szkołą, swoja klasą, przyjaciółmi i nauczycielami.
Za normalną nauką, zabawą i "rozrabianiem". Dobrze radzą sobie ze zdalną nauką, choć niekiedy mają słabsze dni i nieco mniej zapału. Wspomagamy się wszyscy, jak umiemy najlepiej, i bardzo czekamy końca tej sytuacji.

Trzymamy się razem!Życie jest ciągiem doświadczeń, z których każde czyni nas silniejszymi,
mimo że czasem trudno nam to sobie uświadomić
Henry Ford

Kochani! Za nami trudny okres, przed nami Święta Wielkanocne. Życzę Wam z całego serca, by były one radosne i szczęśliwe. Pamiętajcie, nic w życiu nie trwa wiecznie. Epidemia kiedyś się skończy , a my będziemy mogli spotkać się jak dawniej i cieszyć się ze wspólnie spędzonych chwil. Tęsknię już za Wami!

Izabela StrzelczykDrodzy Uczniowie, od kilu dni wspólnie doświadczamy wirtualnej szkoły. Codziennie miło się witamy, wzajemnie pozdrawiamy. Potem lekcje, notatki, zadania – to nasz nowy plan działania - plan zdalnego nauczania. Za każdy dzień e-nauki, trzymam za Was mocno kciuki! Dużo zdrowia!

Monika MałeckaWitam klasę 7A, zawsze wesołą i rozgadaną. Tak cicho i smutno w szkole bez Was. Jak się macie?
Na pewno teraz wszyscy jesteście wyspani i wypoczęci, ale chyba trochę za sobą tęsknicie. Załączam kilka wspomnień:

Pozdrawiam,
Agata ChądzyńskaKochana Klaso 8A! Życzę Wam, aby te Święta Wielkanocne wniosły do Waszych rodzin wiosenną radość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję. Wesołych świąt!

Iwona BieniekKlasa 8B
Ma w sobie dużo pozytywnej energii i radośnie spogląda w świat. Uczniowie są szczerzy, jak im coś nie pasuje, to mówią od razu. W klasie jest 19 uczniów, 19 pomysłów na świat i tyle samo różnych zdań. Każdy z uczniów jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy.
Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl