Światowy Dzień Świadomość Autyzmu

Światowy Dzień Świadomość Autyzmu - to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia.
Obchody mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W ramach obchodów realizowane są inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

Jedną z inicjatyw kampanii społecznej jest akcja organizowana przez Fundację JiM "Polska na niebiesko".
W tym roku ze względu na panujący stan pandemii, w obchodach uczestniczyły dzieci przedszkolne. Wraz z nauczycielami przygotowały plakaty oraz wykonały dekorację. Tym małym gestem solidaryzujemy się z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami.
"Niech nasze serca zaświecą się na niebiesko!"