Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


IGNITE

Nasza szkoła bierze udział w projekcie IGNITE, prowadzonym przez Fundację Rodziny Maciejko. Jego celem jest podniesienie poczucia pewności siebie młodszych nastolatek w zakresie nauk ścisłych.
Projekt bazuje na amerykańskiej metodologii i służy zainspirowaniu uczennic klas 6 i 7 szkół podstawowych do wyboru kierunków ścisłych.
Udziałem w projekcie pragniemy dać możliwość wyjścia ze stereotypowych ról i pokazać, że dziewczyny też osiągają sukcesy w dziedzinach ścisłych, a swoją przyszłość zawodową mogą związać z branżą STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics). W ramach projektu, nasze uczennice będą uczestniczyć w spotkaniach on-line prowadzonych przez wolontariuszki - kobiety, które odniosły sukces w dziedzinach z zakresu nauk ścisłych i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami, zaszczepiać pasje w młodszym pokoleniu dziewczynek.

20 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia.
Spotkanie rozpoczęła pani Katarzyna Dymnicka z Fundacji Rodziny Maciejko, która przedstawiła dziewczynom założenia projektu.
Kolejną część spotkania poprowadziła ekspertka - programistka gier - pani Weronika Ślusarczyk. Pani Weronika, która zawodowo zajmuje się programowaniem gier mobilnych, opowiedziała o swojej pracy, przybliżyła tajniki tworzenia gier. Zainteresowanym polecamy stronę naszego Gościa.

Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl