Noc biologów

W styczniu, w piątek, jest taka "noc", która rozpoczyna się już po 16, za oknem prószy śnieg i jest mroźno. To wyjątkowa, fascynująca Noc Biologów. Ogólnopolska akcja - Noc Biologów - obchodzi w tym roku jubileusz. To już X edycja. Entuzjaści biologii, uczniowie naszej szkoły z koła ekologiczno-biologicznego brali udział w wydarzeniu od pierwszej edycji. W tym roku nie może być inaczej, mimo iż dziesiąta edycja będzie prowadzona inaczej niż zwykle. Zamiast wyjazdu uczniów na uczelnię, prowadzone będą wykłady zdalne, pokazy, wystawy interaktywne – wszystko on-line. Hasło wydarzenia w 2021 roku brzmi "Człowiek i mikroorganizmy". Wiele wskazuje, że XXI stulecie będzie wiekiem biologii, dlatego zachęcamy do zgłębiania jej tajemnic. W tym roku na zajęcia nie obowiązują zapisy, limity miejsc czy rezerwacje, odległość nie ma znaczenia, można uczestniczyć w ośrodkach naukowych na terenie całego kraju. Uczestnicy mogą korzystać z nagrań wykładów i pokazów nie tylko przez jeden dzień. Warto skorzystać.

Szczegóły tegorocznej Nocy Biologów dostępne będą dla uczniów na Librusie.
Zapraszamy!