Odyseja Umysłu - Marzymy - Myślimy – Tworzymy

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji i Nauki. Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.

W tym roku, naszą szkołę w Odysei Umysłu reprezentuje drużyna w składzie: Jagoda Chruścicka, Lena Kajda, Ewelina Muzeja, Natalia Osuch, Katarzyna Sokołowska, Karol Korzeniowski, Tomasz Korzeniowski.

Drużyna wybiera jeden Problem Długoterminowy, po czym przez kilka miesięcy projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie. Nasi Odyseusze wybrali problem: Skarpety bardzo super - wciąg dalszy.
Zadanie polegało na obmyśleniu i odegraniu dowcipnego spektaklu, którego rozpoczęcie opowie o dramatycznym momencie: oto stworzony przez drużynę superbohater jest w opałach i zdawać by się mogło, że wszelka nadzieja przepadła… Tymczasem on nakłada parę superskarpet, które obdarzają go zupełnie nową, wyjątkową mocą!

W tym roku drużyna zmierzyła się z dodatkowym problemem. To pandemia, która wymusiła pracę zdalną, co przy tego typu konkursie jest nie lada wyzwaniem. Mimo to udało się dokończyć zadanie i 17 kwietnia wspólnie świętowaliśmy rozpoczęcie Wirtualnego Finału Ogólnopolskiego.
197 zespołów z całego kraju tworzy odyseją historię, a my razem z nimi.
Przed Odyseuszami cztery finałowe tygodnie i moc wirtualnych atrakcji.

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza
(Albert Einstein)