Śniadanie daje moc

Klasy 1A i 1B pomimo zdalnego nauczania wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie daje moc. Dzieci samodzielnie wykonały kolorowe kanapki, zdrowe soki, koktajle i pyszne owocowe szaszłyki. Na zajęciach dowiedziały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Zdrowe śniadanie poprzedzały zajęcia, na których dzieci poznały piramidę żywieniową i zasady zdrowego żywienia. Dzieci z apetytem jadły przygotowane śniadania. Dzięki udziałowi w tej akcji, uczniowie zdobyli wiedzę na temat zdrowego żywienia, nakrywania do stołu i stosownego zachowania się podczas posiłków, rodzice zaś wykazali się dużym zaangażowaniem i współdziałaniem. Poniżej kilka zdjęć, prezentacji i filmików z tej przepysznej akcji.

Relacjka z przygotowania soku (marchewkowo-jabłkowego)

Przygotowanie soku wzmacniającego

Zdrowe i pyszne śniadanie