Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Szkoła pamięta to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy, której celem jest oddanie czci lokalnym bohaterom i zapalenie znicza w miejscach pamięci. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół.
Rok temu mieliśmy możliwość odwiedzenia miejsc pamięci, porządkowania pamiątkowych tablic, zapalenia zniczy i wspominania osób ważnych dla danej wspólnoty. Takim miejscem w naszym mieście jest cmentarz komunalny. Tu, kilka lat temu, młodzież gimnazjalna zainicjowała wystawienie pamiątkowych tablic: jedna - poświęcona pamięci bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego; druga zaś - pamięci bliskich mieszkańców Kątów Wrocławskich, których groby są porozrzucane po świecie; którzy zginęli w łagrach czy obozach koncentracyjnych.
Opiekę nad tablicami przejęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i rokrocznie zajmują się tym miejscem. W tym roku - roku z pandemią - również zadbaliśmy o tablice, a młodsze dzieci, które chodzą do szkoły, oddały hołd przed symboliczną szkolną wystawą.

Talenciaki

koronawirus