Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Szkoła pamiętaSzkoła pamięta to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy, której celem jest oddanie czci lokalnym bohaterom i zapalenie znicza w miejscach pamięci. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół.
Rok temu mieliśmy możliwość odwiedzenia miejsc pamięci, porządkowania pamiątkowych tablic, zapalenia zniczy i wspominania osób ważnych dla danej wspólnoty. Takim miejscem w naszym mieście jest cmentarz komunalny. Tu, kilka lat temu, młodzież gimnazjalna zainicjowała wystawienie pamiątkowych tablic: jedna - poświęcona pamięci bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego; druga zaś - pamięci bliskich mieszkańców Kątów Wrocławskich, których groby są porozrzucane po świecie; którzy zginęli w łagrach czy obozach koncentracyjnych.
Opiekę nad tablicami przejęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i rokrocznie zajmują się tym miejscem. W tym roku - roku z pandemią - również zadbaliśmy o tablice, a młodsze dzieci, które chodzą do szkoły, oddały hołd przed symboliczną szkolną wystawą.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl