Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Konkurs dla Dzieci i Młodzieży
"Uczę się bezpiecznie żyć"

Konkurs dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć", którego głównym celem jest podnoszenie poziomu świadomości bezpieczeństwa ekologicznego dzieci i młodzieży wpisał się na stałe w działania naszej szkoły. Świadomość kultury bezpieczeństwa ekologicznego w kontekście zrównoważonego rozwoju należy kształtować już w okresie przedszkolnym, ponieważ dziecko na tym etapie rozwoju charakteryzuje się bardzo dużą aktywnością poznawczą, wrażliwością emocjonalną, posiada dużą zdolność przyswajania nowych umiejętności. Związku z tym stwierdzeniem do konkursu włączyliśmy najstarsze grupy przedszkolne.

Etap szkolny konkursu dla sześciolatków odbył się 18 stycznia 2021 r., wzięły w nim udział dwa zespoły trzyosobowe. Grupa "Żabek" reprezentowana była przez: Karinę Janko, Ignacego Piechnika i Wiktora Wełnickiego. Grupa "Biedronek" wystąpiła w składzie: Maja Łukaszów, Oliwia Dusz i Łucja Woźniczka. Uczestnicy zdobyte umiejętności i wiadomości mogli zaprezentować na 6 stacjach. Na stacji pierwszej i drugiej dzieci musiały wykazać się wiadomościami z zakresu bezpieczeństwa ekologicznego w ochronie obszarów cennych przyrodniczo w ramach aktywnego wypoczynku. Zadanie na stacji trzeciej sprawdzało wiadomości z promocji zdrowia i higieny. Zadanie czwarte i szóste wymagało od uczniów umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na stacji piątej uczniowie musieli wykazać się wiadomościami z obszaru ochrony przeciwpożarowej.
Różnicą dwóch punktów zwyciężyła grupa "Żabek". Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobny upominek.

Gratulujemy zdobytej wiedzy i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl