Warsztaty ekologiczne

W grudniu, zainteresowani ekologią uczniowie z klas 7-8, wzięli udział w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste Działamy dla klimatu.
Organizatorem warsztatów było Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a partnerami Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Fundacja BOŚ.
    Tematyka warsztatów to m.in.:
  • jak stworzyć coś z niczego – dać nowe życie starym przedmiotom
  • jak wykorzystywać "śmieci" – recykling w praktyce
  • jak stworzyć ekologiczne ozdoby świąteczne
  • jak przygotować świąteczne specjały w duchu zero waste
Warsztaty uświadamiały o konieczności odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji oraz o ponownym wykorzystywaniu i odzyskiwaniu produktów, opakowań i materiałów. Uczniowie zdobyli wiadomości na temat zero waste i jak być eko na co dzień. Poznali też działania Młodzieżowej Rady Klimatycznej.

W roli prowadzących warsztaty wystąpili popularni youtuberzy i blogerzy: Wojtek Kaczmarczyk, Anna Jaklewicz, Dominika Łabędzka i Paweł Wojtyga.

Każdy uczestnik warsztatów mógł wziąć udział w finałowym quizie o klimacie i zrównoważonej konsumpcji. Nagrodą za prawidłowo rozwiązany quiz były materiały edukacyjno–promocyjne dla szkoły. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli taką nagrodę.