Konkurs "Przyroda wokół nas"

15 czerwca na terenie wrocławskiego ZOO (w Afrykarium), odbył się finał IX edycji powiatowego konkursu "Przyroda wokół nas". Został on zorganizowany przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych wspólnie z Powiatem Wrocławskim, pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, a także kształtowanie właściwej postawy wobec przyrody i środowiska oraz inspirowanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz jej ochrony w swoim najbliższym otoczeniu.

W pierwszej części finału uczestnicy przystąpili do grupowego rozwiązywania testu.
W drugiej, zmierzyli się z zadaniem indywidualnym, czyli rozpoznawaniem gatunków roślin i zwierząt.

Nasza drużyna w składzie: Zofia Byszyńska, Alina Fediuk, Zuzanna Rząca i Alan Matkowski, zajęła V miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki.
Gratulujemy!