Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Nowa szkolna biblioteka

Jesienią w naszej szkole zaczęły się przenosiny biblioteki z piętra na parter. Było to duże przedsięwzięcie, zważywszy na to, iż samych książek mamy około 10 tysięcy. Oczywiście do tego regały, sprzęty, dekoracje… Pracy było co niemiara. Zaangażowanych w przeprowadzkę było wiele osób, w tym uczniów, którzy bardzo pomagali w przenoszeniu książek.
Wszystkim za pomoc bardzo dziękujemy!

Obecnie biblioteka znajduje się na parterze, w wyremontowanych dwóch pomieszczeniach. Dzięki temu, iż przystąpiliśmy do Narodowe Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025, otrzymaliśmy dofinansowanie, dzięki któremu zostały zakupione nowe pozycje książkowe oraz regały do biblioteki i czytelni. W ramach tego programu od początku roku szkolnego dla naszych uczniów były organizowane różnorodne przedsięwzięcia. Były to spotkania autorskie z Waldemarem Cichoniem oraz Wojciechem Koguciukiem, przedstawienie teatralne pt. "O psie, który jeździł koleją", spotkanie autorskie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim w ramach współpracy z Biblioteką Gminną, oraz dziennikarzem, publicystą, autorem książek Arturem Guzickim w ramach współpracy z Domem Kultury w Kątach Wrocławskich. Przed nami jeszcze na pewno mnóstwo ciekawych spotkań i przedsięwzięć, które dostarczą wszystkim wielu wrażeń i na pewno wspomnień.

Poniżej mała galeria zdjęć z nowej biblioteki, część przedstawia dopiero początek i bałaganik, lecz koniec jest super!

Talenciaki

koronawirus