Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Budki lęgowe dla ptaków

Uczniowie ze Szkolnego Koła Ekologicznego oraz najmłodsi ekolodzy z koła Ekologiczne ABC wzięli dziś udział w warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonali budki lęgowe dla ptaków. Takie budki stanowią podstawę czynnej ochrony ptaków w ekosystemach.
Warsztaty odbyły się pod kierunkiem pana Macieja Klimowicza ze Stowarzyszenia Mieszkańców - DZIAŁAMY RAZEM.
Na początku zajęć pan Maciej opowiedział o znaczeniu budek lęgowych, o tym jak ułatwiają ptakom prowadzenie lęgów, przez co wzrasta ich liczebność. Następnie omówił zasady budowy, wieszania oraz czyszczenia.
Owoce naszej wspólnej pracy będzie można powiesić w odpowiednim miejscu i czekać na szczęśliwe zasiedlenie przez ptaki.

koronawirus