Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dzień Pustej Klasy

10 czerwca obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie. Odbyły się liczne wycieczki, wypady w okolice bliższe i dalsze.

Klasa 7C już na pierwszej lekcji wprowadziła w czyn zajęcia w plenerze. Pobliski plan zabaw stał się miejscem zgłębiania wiedzy o treści i zakresie wyrazu. Służyły temu zarówno huśtawki jaki i drabinki.
Wszak wiedza najlepiej utrwala się w sprzyjających warunkach przyrody i dobrym towarzystwie.

Klasa 4A, szukając inspiracji do napisania opowiadania o dzielnym dinozaurze Pimpusiu, a może Franku, wybrała się do Parku Krajobrazowego. Zarówno dziewczynki, jaki i chłopcy pilnie poszukiwali śladów żarłocznego stwora wśród drzew, nad rzeką, nawet w okolicznych krzakach. Okazało się, że w podręcznych notesikach zaczęły powstawać niesamowite historie o dzielnym dinozaurze.

Klasa 8B spędziła ten dzień w parku trampolin. Wspólnie spędzony czas wyzwolił mnóstwo pozytywnej energii i zagwarantował miłe wspomnienia.

Talenciaki

koronawirus