Spektakl ekologiczny

W ramach zajęć Szkolnego Koła Ekologicznego (kl. 4-8), 14 października, uczniowie obejrzeli premierę online spektaklu ekologicznego pt. "Dziewczynka z zapałkami. Świat SMOGU" (Bohema House Teatr Ekologiczny - pierwszy na świecie teatr ekologiczny).
W sztuce wykorzystano różne artystyczne formy przekazu, aby uwrażliwiać odbiorców na tematy związane z dbałością o stan środowiska naturalnego, od którego zależy nasze zdrowie, a nawet życie. Przedstawienie poruszało problem smogu, spalania odpadów w przydomowych piecach, zagrożenia płynące z zanieczyszczania powietrza, takie jak negatywny wpływ na nasze zdrowie, czy niszczenie otaczającego środowiska. Widowisko promowało zasady segregacji i postępowania z odpadami komunalnymi. Spektakl był inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena, a dziewczynka z zapałkami to symbol planety, na której los wciąż wielu mieszkańców jest obojętnych. Narratorem widowiska był Maciej Orłoś. Zaś reżyserem Michał Derlicki – Dyrektor Teatru Ekologicznego Bohema House, akrobata powietrzny, solista na pasach w rewii "Holiday on Ice", aktor i artysta Teatru Studio Buffo w Warszawie, finalista festiwalu Cyrkulacje 2018, kaskader.

Spektakl dostarczył niesamowitych wrażeń, pokazy akrobatyczne zapierały dech w piersiach. To był przepiękny i bardzo pouczający spektakl ekologiczny. Niezwykłe połączenie sztuki i ekologii.