Europejski Dzień Sportu Szkolnego

24 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Uczniowie klas I-III już na pierwszej lekcji rozpoczęli aktywne spędzanie czasu. Pod czujnym okiem nauczycieli klasa 3C poznała ciekawe ćwiczenia i zabawy na basenie. Natomiast pozostałe klasy młodsze, po tanecznej rozgrzewce, rywalizowały w pokonywaniu toru przeszkód. Uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w kibicowanie swoim kolegom. Na kolejnych zajęciach klasy realizowały Ruchowy Plan Lekcji.

Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w tym dniu w zajęciach zorganizowanych w parku – spacer, zabawy ruchowe, na boisku szkolnym i hali sportowej – klasowe rozgrywki sportowe. Nauczyciele w czasie lekcji organizowali również aktywne przerwy śródlekcyjne.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się taneczna przerwa.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę.