Warsztaty - efektywność energetyczna

Nasza szkoła znalazła się wśród dwudziestu dolnośląskich placówek, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie realizowanym przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., w ramach zadania publicznego pn. "Energetycznie Efektywniejszy Dolny Śląsk".
8 listopada 2021 r. uczniowie z klasy 5A uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach dotyczących efektywności energetycznej. Zajęcia podzielone są na trzy główne części, które obejmowały zagadnienia:
– Przyczyny zmian klimatu,
– Skutki zmian klimatu,
– Rozwiązania.

Wprowadzeniem do tematu efektywności energetycznej było omówienie kwestii związanych z działalnością człowieka i spowodowanych jego działalnością zmian klimatycznych. Uczestnictwo w warsztatach bazowało na nauce myślenia przyczynowo-skutkowego w aspekcie zmian klimatycznych oraz myślenia o efektywności energetycznej, nie tylko jako o sposobie oszczędzania zasobów, lecz jako o sposobie walki ze zmianami klimatu. Uczniowie mogli się dowiedzieć, że kreatywne, innowacyjne pomysły pomagają ludziom żyć wygodnie i dostatnio z neutralnym wpływem na klimat.