Pamiętamy o bohaterach II wojny światowej

Wrzesień jest szczególnym miesiącem w historii Polski. Wybuch II wojny światowej odcisnął piętno na dziejach naszej ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły już tradycyjnie porządkują miejsca wokół pamiątkowych tablic znajdujących się na cmentarzu komunalnym w Kątach Wrocławskich. Dzieło to przejęli po gimnazjum im Mikołaja Kopernika i już od trzech lat czuwają nad estetyką tego miejsca. Świadomość, jak ważne wydarzenia są udokumentowane w tym miejscu, jest jednym z elementów edukacji patriotycznej i zachowań społecznych.