Historie Sybiraków – tak blisko, tak daleko

Kółko historyczne uczniów kl. 1-3 "Mali detektywi historii" tym razem odwiedzili 16 listopada wystawę pt. Historie Sybiraków – tak blisko, tak daleko.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem dowiadywały się o historiach zapisanych na poszczególnych planszach. Oczywiście nie starczyło nam czasu na zapoznanie się z wszystkimi opowieściami. Wystawa jest udostępniona na naszym kąckim Rynku (od strony fontanny) i jest warta polecenia dużym i małym – oczywiście tu z pomocą dorosłych, którzy wyjaśnią niektóre trudne słowa. Może będzie to pretekst do wspomnień i poznania własnej historii rodzinnej.