Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Projekt IGNITE

Rozpoczynamy kolejny rok z projektem IGNITE, którego celem jest zachęcenie uczennic do wyboru w przyszłości kariery w branży ścisłej tzw. STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), która z reguły uważana jest za branżę mało kobiecą.

Nazwa IGNITE pochodzi od słów Inspiring Girls Now in Technology Evolution i wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Projekt skupia się wokół serii warsztatów prowadzonych przez wolontariuszki – kobiety, które odniosły sukces w dziedzinach z zakresu nauk ścisłych, a teraz chcą dzielić się swoimi doświadczeniami i zaszczepiać pasję w młodszym pokoleniu dziewczynek.Dzięki spotkaniom uczennice mają większą wiarę we własne siły i nie obawiają się podejmowania wyzwań. Udział w projekcie daje wiarę we własne siły, jest drogowskazem pokazującym zawody przyszłości, a przede wszystkim budzi zamiłowanie do przedmiotów ścisłych. W ramach projektu, 28 października, gościliśmy na zajęciach (on-line) panią - Aleksandrę Chudzyńską, która jest inżynierem ds. badań i rozwoju w firmie Nanores (niezależne laboratorium badawczo-rozwojowe). Pani Aleksandra opowiedziała o swojej ścieżce kariery i o fascynującej pracy w dziedzinie nanotechnologii - o skali nano i mikroskopie jonowym. To były bardzo interesujące zajęcia.

Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl