Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Projekt IGNITE

Za uczestniczkami projektu IGNITE (Inspiring Girls Now in Technology Evolution) kolejne spotkanie warsztatowe. Ekspertką spotkania była pani Natalia Schmidt-Polończyk - dr inż. nauk technicznych, którą mieliśmy przyjemność gościć u nas w szkole w dniu 15 listopada.
Pani Natalia Schmidt-Polończyk pracuje na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (adiunkt, wykładowca), naukowo zajmuje się bezpieczeństwem podczas ewakuacji, bezpieczeństwem w tunelach komunikacyjnych, badaniem zachowań i ról ludzi podczas pożarów. Pani doktor jest pomysłodawczynią oraz współautorką pierwszych w Polsce badań naukowych ewakuacji podczas pożaru z udziałem ludzi w rzeczywistych tunelach drogowych. Doświadczenie i wiedzę zdobywała w Austrii i Hiszpanii. Pani Natalia jest też certyfikowaną tutorką akademicką.
Podczas spotkania dziewczyny dowiedziały się o wielu pasjach (taniec, jazda konna, żeglarstwo i wiele innych), doświadczeniu, ścieżce kariery i specyfiki pracy naszego gościa. O tym wszystkim pani Natalia opowiadała z niezwykłą energią i zaangażowaniem. To było bardzo interesujące i inspirujące spotkanie.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl