Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Projekt IGNITE

Za nami dwa kolejne spotkania warsztatowe (w formie on-line) w ramach projektu IGNITE czyli STEAM dla dziewczyn.
Ekspertką grudniowych warsztatów była pani Dorota Wypych - analityk biznesowy IT.
Pani Dorota poprowadziła warsztaty zatytułowane: Biologia i informatyka - jeden czy dwa światy? Urzekła uczennice swoim entuzjazmem, zaangażowaniem i ciekawą ścieżką kariery. Z wielką pasją opowiadała o badaniach i eksperymentach biologicznych, o mikroskopii krioelektronowej i konfokalnej. A potem o połączeniu tego z branżą IT.
Było też ćwiczenie praktyczne, zakończone wnioskiem, że każdy ma swoje własne wyobrażenie na otaczający nas świat. Na koniec pani Dorota udzieliła dziewczynom złotych rad: bądź ciekawa; otaczaj się ludźmi, którzy dodają ci skrzydeł; pracuj zwinnie; bądź gotowa na zmiany; miej pasje i marzenia. To kolejne inspirujące spotkanie.

3 stycznia naszym gościem była pani Kinga Gruszecka z Polskiej Agencji Kosmicznej. Warsztaty pt. Eksploracja kosmosu - dotyczyły kariery w sektorze kosmicznym. Pani Kinga opowiadała o kobietach w przestrzeni kosmicznej. Hypatia, Maria Kunic, Ada Lovelace, Elżbieta Koopman Heweliusz,Wally Funk - to kosmiczne kobiety, które poznaliśmy.
Pani Kinga przedstawiła kompetencje potrzebne do pracy w branży kosmicznej: współpraca w zespole, cierpliwość, obowiązkowość, rzetelność w prowadzeniu dokumentacji, dzielenie się wiedzą. Jednak najważniejsza jest znowu ciekawość, obserwacja życia codziennego, tego co się dzieje wokół nas. Podczas warsztatów dziewczyny dowiedziały się o pasjach, doświadczeniu, ścieżce kariery i specyfice pracy naszego gościa. O tym wszystkim, nasza styczniowa ekspertka, opowiadała z niezwykłą energią i zaangażowaniem. Kto wie? A może dzięki spotkaniu z panią Kingą, wśród uczestniczek warsztatów będzie kolejna kobieta kosmosu?

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl