Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Projekt IGNITE

Kolejne zajęcia w ramach projektu IGNITE za nami. W lutym odbyły się dwa inspirujące warsztaty.
15 lutego nasze uczennice uczestniczyły w spotkaniu z panią Pauliną Święcicką, która pracuje jako IT manager w firmie Roche Global IT Solution Centre. Ekspertka podzieliła się swoim doświadczeniem, przedstawiła swoją ścieżkę kariery. Pani Paulina opowiedziała o wielkich możliwościach branży IT. Przedstawiła też swój typowy dzień pracy jako manager IT. Okazało się, że 90% czasu to praca z ludźmi. Pani Paulina wspiera swój zespół, rozwiązuje problemy, rozmawia, współpracuje z innymi, dyskutuje, prowadzi własny projekt - aplikacja mobilnej dla pacjentów. Ponadto zajmuje się CSR – (społeczna odpowiedzialność biznesu), to np.: praca z mniejszościami, odwiedzanie schronisk.
Na zakończenie ekspertka podała zalety pracy w branży IT: ciągły rozwój, wysokie wynagrodzenie, różnorodność ról, stanowisk w IT, komfort pracownika, możliwość pracy zdalnej.
To kolejne bardzo inspirujące spotkanie.
24 lutego uczestniczki projektu poznały ekspertkę - dr Anną Kieszkowską- Grudny. Pani doktor łączy w sobie wiele umiejętności, ukończyła studia z zakresu ekonomii i zarządzania oraz z zakresu psychologii i psychoterapii, ponadto jest pomysłodawczynią i współtwórczynią studiów podyplomowych Akademii Przywództwa Kobiet realizowanych przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego. Obecnie zajmuje się diagnostyką stresu, jest jedyną osobą w Polsce posiadająca certyfikat Amerykańskiego Instytutu Stresu. To spotkanie było bardzo istotne z pozycji mentoringowej i motywacyjnej dla dziewczyn. Pani Ania pokazała jak budować energię na cały dzień. Przekonywała, że trzeba mieć duże marzenia, że trzeba je realizować, bo warto. To był wspaniały przekaz motywacyjny.

koronawirus