Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Projekt IGNITE

Kolejne zajęcia w ramach projektu IGNITE za nami. W lutym odbyły się dwa inspirujące warsztaty.
15 lutego nasze uczennice uczestniczyły w spotkaniu z panią Pauliną Święcicką, która pracuje jako IT manager w firmie Roche Global IT Solution Centre. Ekspertka podzieliła się swoim doświadczeniem, przedstawiła swoją ścieżkę kariery. Pani Paulina opowiedziała o wielkich możliwościach branży IT. Przedstawiła też swój typowy dzień pracy jako manager IT. Okazało się, że 90% czasu to praca z ludźmi. Pani Paulina wspiera swój zespół, rozwiązuje problemy, rozmawia, współpracuje z innymi, dyskutuje, prowadzi własny projekt - aplikacja mobilnej dla pacjentów. Ponadto zajmuje się CSR – (społeczna odpowiedzialność biznesu), to np.: praca z mniejszościami, odwiedzanie schronisk.
Na zakończenie ekspertka podała zalety pracy w branży IT: ciągły rozwój, wysokie wynagrodzenie, różnorodność ról, stanowisk w IT, komfort pracownika, możliwość pracy zdalnej.
To kolejne bardzo inspirujące spotkanie.
24 lutego uczestniczki projektu poznały ekspertkę - dr Anną Kieszkowską- Grudny. Pani doktor łączy w sobie wiele umiejętności, ukończyła studia z zakresu ekonomii i zarządzania oraz z zakresu psychologii i psychoterapii, ponadto jest pomysłodawczynią i współtwórczynią studiów podyplomowych Akademii Przywództwa Kobiet realizowanych przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego. Obecnie zajmuje się diagnostyką stresu, jest jedyną osobą w Polsce posiadająca certyfikat Amerykańskiego Instytutu Stresu. To spotkanie było bardzo istotne z pozycji mentoringowej i motywacyjnej dla dziewczyn. Pani Ania pokazała jak budować energię na cały dzień. Przekonywała, że trzeba mieć duże marzenia, że trzeba je realizować, bo warto. To był wspaniały przekaz motywacyjny.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl