Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Projekt IGNITE

22 kwietnia w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu IGNITE. Tym razem z uczennicami z klas siódmych i ósmych niecodzienne warsztaty przeprowadziły dwie panie z firmy Dolby, specjalizującej się w nowoczesnych technikach cyfrowego tworzenia i przetwarzania dźwięku.
Pani Bogna i Pani Weronika na początku podzieliły się własnymi doświadczeniami z okresu nastoletniego, kiedy musiały również podejmować pierwsze, trudne decyzje edukacyjne oraz w jaki sposób dotarły do aktualnej pozycji zawodowej. W rozmowach z dziewczętami wypowiedziano ważne słowa o tym, że warto angażować się w naukę, podejmować próby nadrabiania zaległości i przezwyciężania trudności, które mogą pojawiać się w szkolnej rzeczywistości. Nagrodą jest poczucie sukcesu, spełnienia i satysfakcji zawodowej.
Warsztaty w kolejnej części przebiegły bardzo aktywnie. Szczegółowej analizie poddano jeden z wierszy Jana Brzechwy. Uczestniczki starały się odkryć różne dźwięki zawarte w tekście, na które często nie zwracamy szczególnej uwagi, ale to właśnie one tworzą klimat w danej opowieści. Dźwięk odgrywa bardzo istotną rolę w różnego rodzaju produkcjach filmowych, animacjach, projektach (ożywia, wzmacnia, dopełnia, nadaje kolorytu). Dziewczęta dowiedziały się w jaki sposób tworzy się brzmienie, gdzie poszukuje się inspiracji, jakie narzędzia można wykorzystać w pracy realizatora dźwięku. Chętne osoby miały możliwość wypróbowania nagrania wybranych przez siebie odgłosów. Prawdziwą atrakcją jest zaplanowana kontynuacja pracy warsztatowej w siedzibie firmy Dolby.

koronawirus