Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Koło plastyczno-techniczne

"Twórczość plastyczna dzieci jest uniwersalnym środkiem służącym do wypowiadania najgłębszych pragnień i przeżyć.
Jest także źródłem najwspanialszych wzlotów myśli twórczej, realizacją najskrytszych marzeń dostarczających uśmiechu i szczęścia dzieciom, a także licznym rzeszom miłośników tej twórczości. Jest to język łączący uczuciami przyjaźń dzieci i dorosłych całego świata."
Stanisław Popek

Uczniowie klas 1-3 uczestniczący w zajęciach koła plastycznego-technicznego wykonywali wiele prac w pierwszym semestrze. Tworzyli je różnymi poznanymi technikami, poszerzając tym samym swoją wiedzę plastyczną. Udało się wykonać między innymi: dynie z mozaiki papierowej, jesienne witraże, mikołaje, śnieżynki z origami, choinki z wikliny papierowej, stroiki świąteczne, maski karnawałowe, kolorowe mandale.
Wychowanie plastyczne jest nieodłącznym elementem procesu wychowania w szkole. Wiąże się ono z wychowaniem umysłowym, społeczno-moralnym, zdrowotnym i estetycznym.
Oto fotorelacja z zajęć.

koronawirus