Eksperymenty i doświadczenia przyrodnicze w naszej szkole

Świat z pewnością jest ciekawy i pełen niespodzianek. Uczniowie uwielbiają odkrywać jego tajemnice, eksperymentując i doświadczając tego według własnych doznań. Dzięki temu mogą sami przekonać się, ileż to sekretów ma przed nimi nasz wspaniały świat. Jedną z najważniejszych zasad w nauczaniu przyrody jest stosowanie metod obserwacyjnych i doświadczeń, gdyż dziecko najlepiej przyswaja i rozumie nowe treści poznając je w sposób twórczy, aktywny, gdy angażuje w ten proces różne zmysły. Lekcje przyrody wyzwalają u dzieci nie tylko dużo większą aktywność i entuzjazm, ale powodują u nich większą chęć do działania, prowokują do stawiania pytań typu: "dlaczego?", "co się stanie gdy?", prowadzą do szybszego formułowania wniosków, uczą spostrzegawczości oraz prezentowania postawy badawczej w poznawaniu świata przyrody. A co najważniejsze, oprócz uśmiechu na twarzy wynoszą ze sobą większy bagaż doświadczeń, pomysłów i obserwacji badawczych.