Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Młodzieżowa Rada Powiatu

W czwartek, 12 maja 2022 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyło się spotkanie zapoznawczo-formacyjne młodzieży z terenu powiatu wrocławskiego, w celu powołania Młodzieżowej Rady Powiatu. Wydarzenie zostało zorganizowane i poprowadzone przez członków Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk, a oficjalnie rozpoczął je Starosta Powiatu Wrocławskiego - pan Roman Potocki. W spotkaniu wzięła udział młodzież z gmin powiatu wrocławskiego.
    Gminę Kąty Wrocławskie reprezentowała delegacja z naszej szkoły w składzie:
  • Julia Kamionka 7C
  • Katarzyna Sokołowska 7C
  • Hanna Turkiewicz 7C
Pierwsza część spotkania miała na celu integrację młodych. Zaplanowano gry i zabawy, które pozwoliły lepiej się poznać. Następnie odbył się panel dyskusyjny ze Starostą, podczas którego młodzież miała okazję do zadawania pytań na nurtujące ją tematy. Była to też okazja poznania specyfiki pracy samorządowca.
Organizatorzy zapewnili dla uczestników poczęstunek, którym była włoska pizza.

Zachęcamy zainteresowanych do zapoznania się plakatem dotyczącym Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego, który jest wywieszony przy świetlicy.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj

koronawirus