Lekcje nie z tej Ziemi!

Lekcje nie z tej Ziemi! - to inicjatywa Centrum Nauki Kopernik i ESERO Polska, dzięki której można zaprosić na lekcje ekspertów i ekspertki, zajmujących się różnymi dziedzinami w ramach sektora kosmicznego. Nasza szkoła zakwalifikowała się do jesiennej edycji tych niesamowitych, kosmicznych lekcji.
30 listopada uczniowie klas siódmych wzięli udział w takiej lekcji on - line. Naszym ekspertem był pan inż. Jakub Stelmachowski – projektant kosmicznych konstrukcji, specjalista z zakresu robotyki kosmicznej z Polskiej Agencji Kosmicznej. Tematem zajęć były technologie kosmiczne w życiu codziennym Ziemian. Ekspert omówił jakie technologie wynalezione na potrzeby eksploracji kosmosu wykorzystujemy na co dzień i jak sami możemy tworzyć rzeczy na skrzyżowaniu kosmosu i naszej Ziemi. Zobaczyliśmy jak działa drukarka 3D. "Lekcja nie z tej Ziemi!"' pozwoliła dostrzec, że najnowsze technologie i osiągnięcia przemysłu kosmicznego są znacznie bliżej, niż by się wydawało. Z niektórych korzystamy każdego dnia.
Tego typu lekcje inspirują do odkrywania w sobie nowych pasji. A może wśród naszych uczniów znajdą się tacy, którzy zechcą związać swoją przyszłość z branżą kosmiczną?

koronawirus