Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Noc Sów

Uczniowie klasy szóstej wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu edukacyjnym poświęconym tajemniczym ptakom jakimi są sowy. Noc Sów - bo o niej mowa, już od 2012 roku na stałe zagościła w naszym szkolnym kalendarzu ekologicznym. Nie mogło być i teraz. Pomysłodawcami i organizatorami ogólnopolskiej Nocy Sów jest stowarzyszenie Jestem na pTAK!
Dlaczego w marcu? - bo marzec to najbardziej aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Rozpoczynają swój okres godowy, dlatego można usłyszeć ich charakterystyczne pohukiwania.
Sowy to ciągle mało znane, tajemnicze i niezwykłe ptaki. Są jedną z najciekawszych grup ptaków. Mają bogatą paletę kolorów, kształtów i różnorodnych przystosowań do widzenia w nocy, doskonałego słyszenia czy bezszelestnego latania.
Uczniowie odkrywali świat sów, poznali poszczególnych gatunki i ich biologię, a także metody badań oraz to co najważniejsze - ich olbrzymiej roli w przyrodzie, a co za tym idzie potrzeby ich ochrony.
Wspólnie obejrzeliśmy film "Sowy Polski".
Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe naklejki.

Talenciaki

koronawirus