Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Odyseja Umysłu 2022

Nasza szkoła już po raz trzeci przystąpiła do programu Odyseja Umysłu®.
Jest to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji i Nauki. Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.

W tym roku szkolnym, naszą szkołę reprezentuje drużyna w składzie:
- Feliks Bardorz,
- Masza Błaut,
- Lena Duda,
- Hanna Gacek,
- Julia Gacek,
- Maja Misiuna,
- Zuzanna Sieńko.

Drużyna wybiera jeden Problem Długoterminowy, po czym przez kilka miesięcy projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie. Nasi Odyseusze wybrali problem: Historia pewnego musicalu.
Wspólnie muszą obmyślić i odegrać oryginalny musical biograficzny – opowiadający o wybranej fascynującej Postaci Historycznej, o której istnieniu i dokonaniach wiele osób albo ledwo pamięta, albo w ogóle nie ma pojęcia.

Przed nimi dużo pracy, a jej efekty zaprezentują na Finale Ogólnopolskim 2-3 kwietnia 2022 roku w Gdyni.
Ale, jeśli organizacja stacjonarnego wydarzenia nie będzie możliwa, ze względu na trwającą pandemię, weźmiemy udział w Wirtualnym Finale Ogólnopolskim, który potrwa od 2 kwietnia do 1 maja 2022 roku.

ODYSEJA UMYSŁU - Marzymy - Myślimy - Tworzymy
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza
(Albert Einstein)

koronawirus