Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.W ramach realizacji programu w naszej szkole, zainteresowani uczniowie najstarszych klas (7-8) wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej.
    Cele tego ogólnopolskiego konkursu to:
  • popularyzacja wśród uczestników Olimpiady wiedzy o powietrzu, jego zanieczyszczeniach i zmianach klimatu
  • aktywizacja do podejmowania działań na rzecz czystego powietrza
  • wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekologiczną i motywacji do stałego pogłębiania wiedzy i działania na rzecz czystego powietrza
  • rozpowszechnianie bezpiecznego korzystania z narzędzi cyfrowych w edukacji.
Olimpiada składała się z 3 etapów. Zadaniem uczestników w każdym z etapów konkursu było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania z zakresu wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu. Konkurs odbył się online na platformie konkursowej Olimpiada ESA.
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej wzięło udział aż 2405 uczniów z całej Polski, a do finału dotarło 245 z nich.
    Miło nam poinformować, że do finału dotarło czterech uczniów z naszej szkoły:
  • Klaudia Ciołek (8A)
  • Lena Kajda (7C)
  • Hanna Uśniacka (7B)
  • Karol Czerwiński (7B)
Z ogromną satysfakcją informujemy, że Karol Czerwiński został laureatem Olimpiady zajmując III miejsce.
Oprócz nagrody rzeczowej, dyplomu laureata Karol otrzyma dodatkowe punkty uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Serdecznie gratulujemy!

Talenciaki