Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Pasowanie na Ucznia

Dzień 29 października 2021 roku pozostanie na długo w pamięci uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich. W tym dniu uczniowie przeżywali uroczystość Pasowania na Ucznia.

Do tej uroczystości przygotowywali się bardzo sumiennie, cierpliwie uczyli się inscenizacji teatralnej "Król Maciuś Pierwszy" i piosenek. Każdy chciał najpiękniej jak potrafi zaprezentować się w tym dniu.

Uroczystość odbyła się w obecności Rodziców, Pani Dyrektor Agnieszki Górskiej, Pana Wicedyrektora Wojciecha Sichniewicza.

Po przywitaniu wszystkich Pani Dyrektor powitała uczniów klasy pierwszej i skierowała serdeczne słowa do najważniejszych w tym dniu bohaterów oraz rodziców.
Po tych słowach uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali krótki program artystyczny, a po nim złożyli uroczyste ślubowanie. Uczniowie ślubowali dbać o dobre imię szkoły, być dobrym Polakiem, sumiennie wypełniać uczniowskie obowiązki. Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia klasy pierwszej. Było to bardzo emocjonujące przeżycie dla pierwszoklasistów. Od tej chwili są pełnoprawnymi uczniami.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl