Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Podążaj za Korczakiem

Po trudnych miesiącach pandemicznych społeczność szkolna wraz z sympatykami: rodzicami, krewnymi oraz miłośnikami aktywności fizycznej wróciła na trasy biegowe Parku Staromiejskiego. Tym razem przyświecały nam idee głoszone przez patrona Szkoły Podstawowej nr 2 Janusza Korczaka. Najważniejszą z nich było jego stwierdzenie, że dziecko to człowiek, w związku z czym ma ono prawo do godnego traktowania, szacunku i szczęścia oraz zaspakajania potrzeb i odnoszenia sukcesów na miarę sił i możliwości.
Szacunek i wyrozumiałość względem dzieci to ciągle aktualne przesłanie tego wybitnego Polaka, który trwał przy swoich podopiecznych aż do samego końca.

W tym roku pasjonaci biegania mieli do pokonania dwie trasy: na pięć z minusem (około 4 km) oraz bieg rodzinny (2 km). Była też WYJĄTKOWĄ TRASA – 200 metrów - adresowana przede wszystkim do najmłodszych.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl