Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Podążaj za Korczakiem

Po trudnych miesiącach pandemicznych społeczność szkolna wraz z sympatykami: rodzicami, krewnymi oraz miłośnikami aktywności fizycznej wróciła na trasy biegowe Parku Staromiejskiego. Tym razem przyświecały nam idee głoszone przez patrona Szkoły Podstawowej nr 2 Janusza Korczaka. Najważniejszą z nich było jego stwierdzenie, że dziecko to człowiek, w związku z czym ma ono prawo do godnego traktowania, szacunku i szczęścia oraz zaspakajania potrzeb i odnoszenia sukcesów na miarę sił i możliwości.
Szacunek i wyrozumiałość względem dzieci to ciągle aktualne przesłanie tego wybitnego Polaka, który trwał przy swoich podopiecznych aż do samego końca.

W tym roku pasjonaci biegania mieli do pokonania dwie trasy: na pięć z minusem (około 4 km) oraz bieg rodzinny (2 km). Była też WYJĄTKOWĄ TRASA – 200 metrów - adresowana przede wszystkim do najmłodszych.

Talenciaki

koronawirus