Spotkanie autorskie z podróżnikiem

15 października młodzież klas siódmych uczestniczyła w spotkaniu autorskim z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim. Bolesław Grabowski pochodzi z Nowej Rudy. Przez wiele lat był nauczycielem geografii. Podróże są jego pasją. W kręgu jego zainteresowań są ludzie – szczególnie Ci, którzy pochodzą z innych kultur niż europejska. Zwiedził Japonię, Australię, Peru, Boliwię, Kanadę, USA, Indie, Egipt, kraje Afryki Środkowej i wiele państw europejskich. Podróżnika fascynują nowe miejsca, ale przede wszystkim spotkani tam ludzie. Przed każdą podróżą dużo czyta o nowym kraju, uczy się podstawowych zwrotów. W trakcie spotkania uczestnicy poznali fascynacje podróżami i mieli okazję doświadczyć kultury orientu - fascynującej i fantastycznej Japonii. Uczniowie mogli przyodziać się w oryginalne stroje, poznać sposoby funkcjonowania szkoły w kraju kwitnącej wiśni, zobaczyć na kolorowych slajdach, jak żyje się w Japonii. Pasja z jaką przedstawiał swoją podróż do Japonii zainspirowała uczniów do wcielania niektórych metod sprawdzonych w Japonii, np. "szeptanych lekcji".