Szkolenie z praw konsumentów

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnorodnych projektach.
Stowarzyszanie Euro–Concert przeprowadziło dla uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły bezpłatne szkolenie z praw konsumentów. Warsztaty odbyły się w ramach projektu dla młodzieży powiatu wrocławskiego pt. "Mam prawa i nie zawaham się ich użyć". Podczas spotkania została poruszona tematyka nieuczciwych praktyk oraz technik manipulacyjnych z którymi mogą spotkać się nasi uczniowie w internecie. Warto podkreślić, że zajęcia były dostosowane do wieku i doświadczenia uczniów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się tematyka zakupów on-line. Dzięki takim zajęciom podniosła się świadomość prawna naszych uczniów, wiedza na temat gdzie szukać pomocy gdyby spotkali się z takimi praktykami bezpośrednio a przez to ich bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że częściej będziemy mogli brać udział w tak praktycznej lekcji gdzie na pytania uczniów odpowiadają wykwalifikowani praktycy, którzy na co dzień w swojej pracy stykają się z problematyka praw konsumenckich.