Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


XXII Przegląd Recytatorski Literatury Patriotycznej i Religijnej

Poezja niejednokrotnie niosła pociechę i była wytchnieniem od trudnej codzienności, dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXII Przeglądzie Recytatorskim Poezji Patriotycznej i Religijnej, edycji za rok 2021.

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Małkowicach, podobnie jak w latach ubiegłych, odpowiedzieli finaliści Szkolnego Konkurs Recytatorskiego. Naszą szkołę w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, gdzie odbył Przegląd, reprezentowali 28 kwietnia br. następujący uczniowie: Milena Mertuszka z klasy 4B, Hanna Uśniacka z klasy 7B oraz Karol Korzeniowski z klasy 7A.

Nasi uczniowie podjęli się niełatwego zadania, gdyż przygotowane utwory miały odzwierciedlać tematykę patriotyczno-religijną oraz promować patronów, których wybrał Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2021. Wśród nich znaleźli się m.in. Tadeusz Różewicz, Krzysztof Kamil Baczyński czy Cyprian Kamil Norwid. Z twórczością ostatniego poety zmierzył się Karol Korzeniowski, który ciekawie zinterpretował wiersz pt. Moja piosnka [II]. Milena i Hania również przywoływały obrazy ojczystego kraju w wierszu Polska Elżbiety Krytek-Jones oraz w muzycznej interpretacji utworu Adama Asnyka Miejcie nadzieję.
Serdecznie gratulujemy występu!


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl