Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Światowy Dzień Zdrowia – Nasza planeta, nasze zdrowie

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku WHO koncentruje się na wpływie klimatu na zdrowie ludzi oraz na działaniach, które należy podjąć, aby zatrzymać zmiany klimatyczne. Obserwowany obecnie kryzys klimatyczny, jest największym zagrożeniem dla zdrowia ludzkości. Światowa Organizacja Zdrowia zwraca uwagę na potrzebę działań skierowanych na poprawę zdrowia ludzi teraz i w przyszłości, bez naruszania limitów ekologicznych. Gospodarka światowa powinna mieć na celu dobro człowieka, równość i zrównoważony rozwój ekologiczny. Przerwanie destrukcji planety i zdrowia ludzkiego wymaga działań legislacyjnych, reformy gospodarczej, a w wymiarze jednostkowym powinno się koncentrować na dokonywaniu zdrowych wyborów. Kierując się przesłaniem "zdrowa dieta, zdrowy świat" uczniowie klas IV w ramach lekcji wychowania fizycznego przygotowali zdrowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne. W miłej atmosferze uczniowie zastanawiali się nad zachowaniami sprzyjającymi zdrowiu człowieka.

Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas.

Talenciaki

koronawirus