Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Lekcja z synoptykiem

7 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu. Była to lekcja on-line z synoptykiem. Miała ona formułę Q&A (sesja pytań i odpowiedzi) i odbyła się z wykorzystaniem aplikacji MS Teams. Zorganizowana została przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.
Eksperci z Centrum Meteorologicznej Osłony Kraju, Agnieszka Harasimowicz (Ekspert i Starszy Synoptyk) oraz Mateusz Barczyk (Z-ca Dyrektora Centrum MOK), opowiedzieli jak zorganizowana jest w naszym kraju służba prognoz meteorologicznych, na czym polega praca synoptyka, kto może zostać specjalistą od prognozowania pogody, jakie są blaski i cienie tego zawodu.
W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań na czacie.
Udział w lekcji przybliżył temat współczesnych sposobów prognozowania pogody. Była to też ciekawa lekcja zawodoznawcza.

Talenciaki

koronawirus