To żyje

TO ŻYJE to cykl spotkań z przyrodą on-line, w których biorą udział uczniowie Szkolnego Koła Ekologicznego (kl.4-8).
To nasze wyjątkowe Wtorki z przyrodą, w czasie których słuchamy wykładów otwierających przed nami drzwi do niezwykłego świata zwierzęcych mieszkańców Wrocławia.
Wykłady prowadzi Łukasz Iwaniuk – biolog-zoolog-chiropterolog (badacz nietoperzy), absolwent Zakładu Ekologii Ptaków na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie nauczyciel i wychowawca (LO nr V i ASP „Jaskółka”) oraz edukator. Autor publikacji naukowych i popularno - naukowych z zakresu ochrony przyrody.

Za nami już dwa wykłady:
21.09 - Pokochaj robala, czyli o bezkręgowcach wodnych w mieście (opowieść o bezkręgowcach żyjących w mieście)
19.10 - Przyroda nie znosi pustki, czyli opowieść o ropuchach i centrum handlowym (opowieść o niezwykłej sukcesji przyrodniczej na gruzach powstałych po wyburzeniu Starej Rzeźni przy ulicy Legnickiej. Bohaterami tej opowieści były piękne i chronione – ropuchy zielone)

Z niecierpliwością czekamy na kolejne.