Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Tydzień Języków Obcych

Let’s visit London to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Tygodnia Języków Obcych, który świętowaliśmy w naszej szkole w ostatnim tygodniu września. Wiele się w te dni działo.

Poniedziałek rozpoczęliśmy quizem na wesoło poszerzającym naszą wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Zgromadzeni w holu uczniowie z kolorowymi flagami różnych państw odpowiadali na pytania prowadzących, walcząc o słodkie nagrody. Przy okazji dowiedzieliśmy się jak brzmi dzień dobry w różnych językach, a na koniec zaśpiewaliśmy dobrze znany wszystkim kanon "Panie Janie" w trzech różnych językach.

Wtorek najbardziej przypadł do gustu wszystkim łasuchom. Kiermasz przygotowanych przez wolontariat wypieków ozdobionych brytyjskimi flagami cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów aż do ostatniego okruszka.

Środa i czwartek to dni konkursów językowych dla dwóch grup wiekowych. Okazało się, że o krajach anglojęzycznych nie wiemy jeszcze wszystkiego… Ale to tylko kwestia czasu, ponieważ practice makes perfect.
Natomiast czwartek i piątek były gratką dla prawdziwych detektywów. Porozklejane w różnych miejscach szkoły kody QR prowadziły do odkrywania różnych ciekawostek o tajemnicach Londynu. Komu udało się odkryć wszystkie tajemnice? Wkrótce poznamy zwycięzców.

Naszym podróżom towarzyszył stojący w holu szkoły czerwony autobus, czyli prawdziwy londyński RED BUS. Można było go dotknąć i zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie. Będzie co wspominać przez cały rok…
All good things come to an end, so … see you next year!Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2021 www.sp2katy.pl