Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Tydzień Języków Obcych

Let’s visit London to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Tygodnia Języków Obcych, który świętowaliśmy w naszej szkole w ostatnim tygodniu września. Wiele się w te dni działo.

Poniedziałek rozpoczęliśmy quizem na wesoło poszerzającym naszą wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Zgromadzeni w holu uczniowie z kolorowymi flagami różnych państw odpowiadali na pytania prowadzących, walcząc o słodkie nagrody. Przy okazji dowiedzieliśmy się jak brzmi dzień dobry w różnych językach, a na koniec zaśpiewaliśmy dobrze znany wszystkim kanon "Panie Janie" w trzech różnych językach.

Wtorek najbardziej przypadł do gustu wszystkim łasuchom. Kiermasz przygotowanych przez wolontariat wypieków ozdobionych brytyjskimi flagami cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów aż do ostatniego okruszka.

Środa i czwartek to dni konkursów językowych dla dwóch grup wiekowych. Okazało się, że o krajach anglojęzycznych nie wiemy jeszcze wszystkiego… Ale to tylko kwestia czasu, ponieważ practice makes perfect.
Natomiast czwartek i piątek były gratką dla prawdziwych detektywów. Porozklejane w różnych miejscach szkoły kody QR prowadziły do odkrywania różnych ciekawostek o tajemnicach Londynu. Komu udało się odkryć wszystkie tajemnice? Wkrótce poznamy zwycięzców.

Naszym podróżom towarzyszył stojący w holu szkoły czerwony autobus, czyli prawdziwy londyński RED BUS. Można było go dotknąć i zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie. Będzie co wspominać przez cały rok…
All good things come to an end, so … see you next year!


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl