Lato w mieście z Eco Studio

Delegacja z naszej szkoły wzięła udział w Wielkim Finale "Lato w mieście z Eco Studio na Sprzątanie świata", który odbył się 16 września w Warszawie. Głównymi bohaterami wydarzenia byli: Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak - ambasadorzy projektu edukacyjno - ekologicznego realizowanego w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM.

Wielki Finał ogólnopolskiego konkursu dla szkół "Lato w mieście z Eco Studio" przypadł w czasie akcji Sprzątanie Świata. Ta międzynarodowa kampania, znana też jako "Clean Up The World", odbywa się co roku w trzecim tygodniu września.

Przypomnijmy, że w konkursie nasza szkoła zajęła I miejsce.

Na scenie wystąpiła Natalka Pawelska - uczestniczka programu "The Voice Kids". Największą atrakcją wielkiej ekologicznej imprezy był koncert akustyczny zwyciężczyni Eurowizji Junior w 2018 roku i zwyciężczyni programu "The Voice Kids" - Roksany Węgiel "Roxie".

Eco Studio ELECTRO-SYSTEM to innowacyjny projekt ekologiczny wykorzystujący media społecznościowe do propagowania wiedzy na temat prawidłowego postępowania z elektroodpadami. Projekt skierowany jest do młodzieży, która korzystając intensywnie z serwisów internetowych poznaje prawidłowe zasady postępowania z elektrośmieciami, korzyści płynące z recyklingu elektroodpadów, a także zagrożenia związane z nieprawidłowym postępowaniem z takimi odpadami. Projekt realizowany jest w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego ELECTRO-SYSTEM.

Zwiedziliśmy również Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie zgłębiali historię Powstania Warszawskiego, poznali dzieje dwóch najsłynniejszych, powstańczych batalionów - Zośka i Parasol.
Zwieńczeniem naszego pobytu w stolicy było zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem.