Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Warsztaty ekologiczne

8 czerwca uczniowie klas czwartych (trzy klasy) wzięli udział w warsztatach ekologicznych dla uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego, które odbyły się na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.
Celem warsztatów, prowadzonych przez pracowników z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, było między innymi zwiększenie świadomości ekologicznej upowszechnianie wiedzy o walorach przyrodniczych naszego obszaru i zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony przyrody.
Uczniowie mieli okazję zwiedzić m.in.: skansen w Będkowicach, kościółek w Sulistrowiczkach, Park Wenecja, "źródło życia" – studnia Świętego Świerada.
W Barze Radunia dzieci otrzymały posiłek, który przy pięknym widoku na Zalew Sulistrowicki smakował wyśmienicie. Na zakończenie każdemu uczestnikowi został wręczony upominek. To była ciekawa lekcja przyrody w terenie.

Talenciaki

koronawirus