W poszukiwaniu złota

5 października uczniowie klasy 7B wyruszyli wzorem poszukiwaczy złota do Złotego Stoku. Ahoj, przygodo!

Tam zwiedzili sztolnię "Gertruda", w której płynęli łodzią i słuchali opowieści o powstaniu tejże, o składzie skał i wody o właściwościach leczniczych (z arsenem).
Zajrzeli do skarbca, w którym sztabki złota cieszyły oko każdego spragnionego wrażeń poszukiwacza.

Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta poddali się gorączce złota i z nadzieją w oczach płukali złoto, które w szklanych fiolkach zamknięte mieniło się i srebrem, i złotem. Kiedy ochłonęli, zrozumieli, że są w posiadaniu pirytu zwanego "złotem głupców".

Osłodą była wędrówka ku kamieniołomom, skąd siódmoklasiści weszli do sztolni "Czarna", w której zamiast schodami zjeżdżali rynną , aby znaleźć się na poziomie, skąd na powierzchnię wyjechali kolejką podziemną.

Czas minął nie wiadomo kiedy. W drodze powrotnej wstąpili do Ząbkowic Śląskich, aby zwiedzić Rynek i podtrzymać Krzywą Wieżę i po trudach zjeść lody Frankensteina.

Minąwszy cysterskie dęby, zamek Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, ściskając w ręku zdobyte skarby, o 16:15 zjechali do Kątów Wrocławskich pod Szkołę Podstawową nr 2.