Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Lekcje w ZOO

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach - zoo-loguj się. To lekcje on line prowadzone przez edukatorów z wrocławskiego ZOO z wykorzystaniem prezentacji, gadżetów edukacyjnych, zdjęć i filmików z udziałem zwierząt z ZOO. Lekcje opierały się na interakcji z uczniami, a treści były zgodne z podstawą programową nauczania przyrody i biologii. W czasie lekcji uczniowie wypełniali karty pracy.
    Z oferty zajęć edukacyjnych finansowanych przez ING Bank Śląski odbyły się następujące lekcje:
  • dla koła: EKOLOGICZNE ABC - lekcja pt. Małpie figle - co koczkodan zjada z rana.
    Uczniowie poznali mieszkańców wybiegów i pawilonów małp wrocławskiego ZOO. Odkryli różnice oraz podobieństwa występujące pomiędzy małpami a ludźmi, poznali zachowania małp i zależności w stadzie, a także zagrożenia i sposoby ochrony małp.
  • dla klas 4 i 6 - lekcja pt. Ssaki drapieżne Polski.
    Uczniowie dowiedzieli się jak odróżnić żbika od kota domowego, jakie foki można spotkać na polskiej plaży. Omówione zostały przystosowania drapieżników. Na zajęciach poruszane były zagadnienia związane z ekologią i ochroną gatunkową drapieżników Europy. Zaprezentowane zostały cechy charakterystyczne takich gatunków jak np.: wilk szary, niedźwiedź brunatny, ryś, żbik, foka pospolita.
Lekcje z ZOO to duża porcja wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej.

koronawirus