Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to dobra okazja, by promować pozytywne gesty, serdeczność i troskę o innych. W naszym kalendarzu imprez i uroczystości szkolnych to także ważna data. W tym dniu zachęcamy wszystkich do obdarowania się uśmiechem, pozytywną energią, dobrem. W piątek w holu szkoły w ramach okolicznościowej dekoracji pojawiło się "Drzewko życzliwości". Udział w jego powstaniu miały wszystkie klasy, przygotowując indywidualne życzenia i pozdrowienia. Na terenie szkoły w różnych miejscach umieszczono sentencje i przysłowia, promujące pozytywne wartości i działania na rzecz innych. W poniedziałek od rana uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu rozdawali w klasach przygotowane wcześniej "uśmiechnięte buźki", losowano komplementy/miłe słowa, uruchomiono również skrzynkę życzeń i pozdrowień. Były też babeczki z dołączoną zachętą do pozytywnych, życzliwych zachowań.