Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Światowy Dzień Drzewa

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa oraz Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Czy można te dwa święta połączyć w jedno wydarzenie?
Nam się udało. W tym dniu uczniowie ze Szkolnego Koła Ekologicznego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu wybrali się do kina na film przyrodniczy pt. "Serce dębu".
To niezwykle spektakularna i wciągająca opowieść o dębie, ukazująca to majestatyczne drzewo w kolejnych czterech porach roku. Widowisko miało niezwykłą obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, dziki, słoniki żołędziowce, myszy polne… Wszyscy bohaterowie tak bardzo zależni od dębu, czerpiąc od niego pożywienie i schronienie, od korzeni aż po najwyższe gałęzie.
"Serce dębu" to swego dokument obserwacyjny, całkowicie pozbawiony komentarza i ingerencji autorów w przedstawiony obraz. Słychać tylko odgłosy filmowych bohaterów, którym towarzyszy oryginalna, przepiękna muzyka.
Ale film to nie tylko ekologia czy przyroda ale też mindfulness. Seans to 80 minut relaksu i wyciszenia, odpoczynku. Można przy nim odpocząć, uspokoić emocje, po prostu odetchnąć…
To bardzo pouczający film, który zmieni nasze spojrzenie na otaczające nas dęby, żołędzie i zwierzęta.


koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl