Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day.
Tegoroczne hasło brzmi: Życzliwość ma moc!
To ważne święto na stałe wpisało się już w harmonogram roku szkolnego.
W tym dniu, w naszej szkole, dominował kolor żółty - kolor optymizmu i radości. Pojawiły się tematyczne dekoracje, cytaty o życzliwości, uśmiechu, dobroci, itp. Każdy dostał żółtą i uśmiechniętą emotkę.
Było radośnie, życzliwie i słodko, bo z tej okazji uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Ekologicznego zorganizowali Kiermasz Słodkości w Dniu Życzliwości. Dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne - wsparcie dogoterapii, która daje radość i uśmiech dzieciom w szpitalach, bo przecież życzliwość ma moc.
Pamiętajmy, nie tylko od święta, ale codziennie, że serdeczność i wzajemna życzliwość są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
Bądźmy życzliwi!

koronawirus