Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Akcja Menstruacja

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławska kontynuujemy, rozpoczętą w zeszłym roku, realizację ogólnopolskiego projektu pn. "Akcja Menstruacja", którego twórcą i promotorem jest Fundacja Akcja Menstruacja.
Nadrzędnym celem projektu jest walka z ubóstwem menstruacyjnym wśród dziewcząt poprzez zapewnienie powszechnego dostępu do środków menstruacyjnych oraz wykształcenie społeczeństwa pełnego empatii.
W związku z projektem w toaletach damskich pojawiły się plakaty informacyjne oraz to co najważniejsze - dyspensery ze środkami higienicznymi. Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska przekazało też zapas artykułów higienicznych, którymi w miarę potrzeb uzupełniane są podajniki. Akcją w szkole koordynuje damska część Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami.

koronawirus