Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Młodzieżowa Rada Powiatu

12 maja 2022 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyło się spotkanie zapoznawczo-formacyjne młodzieży z terenu powiatu wrocławskiego, w celu powołania Młodzieżowej Rady Powiatu.
W tym spotkaniu uczestniczyła delegacja z naszej szkoły, która reprezentowała gminę Kąty Wrocławskie.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 8C - Hanna Turkiewcz kontynuuje działalność w tym temacie.
W dniach 28-29 września w Kamieńcu Wrocławskim gmina Czernica odbyło się Forum Młodzieży Powiatu Wrocławskiego, w którym Hania wzięła aktywny udział.
Forum miało charakter warsztatowo-projektowy, a uczestnicząca w nim młodzież reprezentowała poszczególne szkoły w powiecie, jak i całe swoje środowisko.

Relacja Hani:
Patronem Forum był pan Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego, a organizatorem Dolnośląskie Stowarzyszenie Młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i średnich reprezentujących gminy powiatu wrocławskiego.
Brałam udział w panelu dyskusyjnym oraz warsztatach rozwijających wiedzę w zakresie samorządności oraz zarządzania i kreowania Młodzieżowej Rady. Ponadto rozmawialiśmy o fonoholizmie i innych niebezpieczeństwach grożących młodzieży. Uczestnicy dyskutowali w ramach paneli m. in. nad kształtem rady, jej zadaniami, liczebnością oraz sposobem wyboru członków rady. Pod koniec spotkania, w obecności organizatora i starosty powiatu Romana Potockiego, przeprowadzono wybory prezydium Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego. Był to najważniejszy moment spotkania. W czasie spotkania dowiedziałam się jak funkcjonuje samorząd, poznałam dużo fajnych osób, z którymi będę działać w radzie.
Uczestnictwo w spotkaniu i członkostwo w Radzie jest dla mnie dużym wyróżnieniem.

Gratulujemy Hani!
Informujemy też, że Hania została nowym członkiem naszego Samorządu Uczniowskiego.

koronawirus