Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Wycieczka po powiecie wrocławskim

29 września nasi uczniowie - finaliści konkursu wiedzy o powiecie wrocławskim, wzięli udział w jednodniowej wycieczce po powiecie wrocławskim, która objęła następujące atrakcje:

• Regionalna Izba Pamięci - uczniowie obejrzeli wystawę stałą "Wspólne dziedzictwo. Od Kanth do Kątów Wrocławskich", która jest efektem współpracy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej , Ośrodka "Pamięć i Przyszłość", Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.
  • Sośnica - Święte Schody - uczestnicy poznali historię największej osobliwości miejscowego kościoła. Mowa o replice Scala Santa przed bazyliką św. Jana na Lateranie - schodów, po których miał stąpać Chrystus prowadzony do Piłata na przesłuchanie. Sośnickie Święte Schody (28 stopni) prowadzą do ołtarza, w którym króluje figura Jezusa Chrystusa. Schody ufundowała hrabina Józefa von Wurtz und Burg w 1776 r.
  • Jump Hall - Park trampolin we Wrocławiu
  • Mirosławice - oglądanie pokazów instruktorów w tunelu aerodynamicznym FLYSPOT na terenie Aeroklubu Dolnośląskiego
Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni do Stacji Nepal w Rogowie Sobóckim na pyszną pizzę.
Dużo atrakcji, coś dla ciała i umysłu, piękna pogoda - to była udana wycieczka - nagroda.

koronawirus