W drodze do wyboru Patrona szkoły

26 kwietnia 2021

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie na projekt graficzny LOGO Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich.
Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

26 kwietnia 2021

Zapraszamy do obejrzenia Gazety Niecodziennej poświęconej w większości Januszowi Korczakowi.

14 kwietnia 2021

Po wyborze Patrona naszej szkoły nadszedł czas, aby przybliżyć jego postać naszym przedszkolakom. We wszystkich grupach odbyły się zajęcia edukacyjne, w trakcie których dzieci dowiedziały się co oznacza słowo patron, kim był Janusz Korczak i jak wyglądał..
Przedszkolaki ucząc się przez zabawę, układały puzzle m.in. z wizerunkiem naszego Patrona.

14 marca 2021

Szanowni Państwo!!!

W tym roku mija 65 lat odkąd Szkoła Podstawowa nr 2 stała się nieodłącznym i ważnym elementem środowiska Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie. Wielu mieszkańców Kątów Wrocławskich i pobliskich miejscowości to absolwenci, którzy nadal współtworzą historię tej szkoły przyprowadzając do niej własne dzieci, a nawet wnuki.
Uczniowie, ich rodzice i grono pedagogiczne starają się współtworzyć życie gminy angażując w różne wydarzenia, uroczystości i projekty o zasięgu nie tylko lokalnym. Nasze dzieci i młodzież z sukcesami reprezentują szkołę w konkursach, zawodach, przeglądach.

Ostatnie lata i miesiące to w naszym życiu okres nieustannych zmian. Reforma oświaty wydłużyła naukę w szkole podstawowej o 2 lata, połączyliśmy się z gimnazjum, a obecnie borykamy się – jak cały świat – z epidemią i jej poważnymi skutkami. Mimo zawirowań, dokładamy jednak wszelkich starań, by szkolne życie było jak najbardziej uporządkowane i stabilne. Chcemy zachować ciągłość działań spoglądając już w przyszłość, jednocześnie zachowując kontakt z tradycją i historią.

W roku szkolnym 2019/2020 rozpoczęliśmy bardzo ważny projekt – wybór patrona szkoły. Po wielu miesiącach różnych działań całej społeczności szkolnej zdecydowaliśmy, że nasza placówka będzie nosić imię lekarza, pisarza, pedagoga i wybitnego przyjaciela dzieci – Janusza Korczaka. Zwieńczeniem ostatnich wydarzeń ma być uroczystość nadania imienia, którą planujemy 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Jednym z marzeń, które chcielibyśmy jeszcze zrealizować jest to, by uroczystość uświetnił sztandar, który dopełni ceremoniału.

Zwracamy się do Państwa – mieszkańców gminy Kąty Wrocławskie, naszych bliższych i dalszych sąsiadów – z apelem o wsparcie realizowanych przez nas działań i objęcie przedsięwzięcia honorowym patronatem. Osoby związane ze Szkołą Podstawową nr 2 od lat, zachęcamy do podzielenia się swoimi wspomnieniami z okresu szkolnego – zdjęciami pamiątek, przedmiotów kojarzących się z okresem edukacji, fotografiami wcześniejszej siedziby obiektu.

Przyjaciół i sympatyków naszej placówki prosimy także o wsparcie finansowe, które umożliwi nam stworzenie odpowiedniej oprawy wyjątkowego jubileuszu oraz obchodów nadania imienia, a może także upragnionego sztandaru. Darowizny można przekazywać na konto 95 1020 5242 0000 2902 0470 3783 z dopiskiem jubileusz. Zdajemy sobie sprawę z trudności, problemów z jakimi borykają się obecnie wszyscy, tym bardziej będziemy wdzięczni za zainteresowanie naszą sprawą i pomoc w realizacji marzenia. Chcielibyśmy, aby Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich - nosząca imię Janusza Korczaka – mogła nadal pełnić funkcję ambasadora współpracy między członkami społeczności gminnej w różnym wieku i z różnych środowisk.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby nam pomóc, zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego 71 316 65 15 lub e-mailowego sekretariat@sp2katy.pl.

Pismo do Rodziców i Przyjaciół szkoły

13 marca 2021

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac Janusz Korczak - przyjaciel i nauczyciel dzieci .

16 stycznia 2021

Od kilkunastu miesięcy w naszej placówce trwają wybory Patrona szkoły.
Znamy już wyniki głosowania Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkoły.

19 września 2020

Wybór imienia szkoły nie może być przypadkowy, musi on być uzasadniony. Imię szkoły powinno nawiązywać do historii lub współczesności Polski, regionu, szkoły, ważnych osiągnięć, niezwykłych osobowości, których dokonania i postawa życiowa jest wzorem do naśladowania dla całej społeczności szkolnej.
Przerwana przez pandemię akcja wyboru Patrona Szkoły została zakończona. 9 i 10 września głosowali rodzice, a 15 września, we wtorek głosowali wszyscy obecni uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły.

16 stycznia 2020

Nasza szkoła przygotowuje się do wyboru Patrona szkoły. Jest to złożona procedura, ale już zakończyliśmy drugi etap.

W październiku klasy zgłaszały swoich kandydatów. Były to wybitne postaci z historii Polski.
Na przełomie listopada i grudnia wszystkie klasy uczestniczyły w wyborach i ich głosami wyłoniono czterech liderów, wokół których odbędzie się kampania wyborcza.
    Zwycięzcami zostali:
  • Janusz Korczak